logo
میهمان عزیز خوش آمدید! برای بهره‌مندی از تمام امکانات لطفا وارد حساب کاربری خود شوید ورود یا ثبت نام.

اطلاع رسانی

Icon
Error

ورود

گزینه ها
مشاهده آخرین ارسال مشاهده آخرین ارسال خوانده نشده
amirchermahini  
#1 ارسال شده : 1392/09/14 08:05:41 ب.ظ
amirchermahini

رتبه: Newbie

گروه ها: Registered
مرد
ایران (جمهوری اسلامی)
مکان: اصفهان

تشکرها: 2 بار
سلام و عرض ادب حضور تمامی اساتید و اعضای محترم این انجمن
من بتازگی کارم رو با orchard شروع کردم و برای آنایی بیشتر اونو روی iis ویندوز 8.1 نصب کردم
و تم metro 3.0.0. را هم نصب کردم
حالا میخوام اول شکل homepage رو بدلخواه تغییر بدم و مثلا یه اسلاید شو و یه ردیف منو بالای nav اضافه کنم
اما متاسفانه دقیقا نمیدونم چطور باید باهاش کار کنم بخصوص تاکیدم اینه که اول شکل دلخواهم رو به homepage بدم و همون اسلاید شو رو اضافه کنم به homepage
ممنون میشم از دوستان منو راهنمایی کننید
با وردپرس حدود 2 سال کار کردم اما اورچارد رو تازه شروع کردم
با تشکر و ارزوی توفیق
admin  
#2 ارسال شده : 1392/09/14 10:58:52 ب.ظ
admin

رتبه: Administration

گروه ها: Administrators

4 تشکر دریافتی در 4 ارسال
درود
در صورتی که ماژول های موجود در گالری اورچارد نیاز شما را براورده میکند، نیازی به تغییر کد تم نمی باشد و با توجه به راهنمای ماژول مورد نظر میتوانید در قسمت ویجت در هر بخشی از تم که از قبل تعریف گشته از ماژول مورد نظر استفاده نمایید.

در صورتی که ماژول اسلاید شوی مناسبی پیدا نکردید میتوانید در قسمت ویجت ، بخش مورد نظر را انتخاب کنید و ویجت Html را اضافه نمایید. با ویرایش این ویجت متوانید کد مورد نظر خود را در آن گذاشته و از اسلاید شوی خود استفاده نمایید.

در کل نیازی به ویرایش فایل های تم نمی باشد.
thanks 1 کاربر از admin برای ارسال مفیدش تشکر کرده است.
amirchermahini در تاریخ 1392/09/15
amirchermahini  
#3 ارسال شده : 1392/09/15 10:20:34 ق.ظ
amirchermahini

مرد
ایران (جمهوری اسلامی)

سلام
ممنون از پاسخ و راهنمایی شما
اما منم منظورم همینه
من تازه با اورچارد آشنا شدم و هنوز نمیوتم درست باهاش کارکنم
ممنون میشم اگر آموزشی در این زمینه هست که چطور من با ویجیت ها میتونم شکل و قالب homepage را تغییر بدم و پیکربندی کنم میشناسید به من معرفی کنید
من حدود 10 12 روزه دارم سرچ میزنم اما هنوز در مورد تغییر شکل و بطور کلی قالب بندی در اورچارد آموزش خاصی پیدا نکردم
وارد پنل ادمین میشم و در قسمت ویجیت ها گزینه ای زیادی داره
اسلاید شو رو فعال میکنم در قسمت بالا هم اول گزینه homepage را انتخاب میکنم
اما بعد از فعال کردن انا بهیچ وجه نمیشه عکس اپلو کنم تا اسلاید شو راه بیافته
خیلی لطف میکنید اگر اموزش خوب و کاملی در این زمینه به هر زبانی معرفی کنید
متشکر و ممنون
با آرزوی توفیق برای شما
و تشکر ویژه بخاطر راه اندازی این انجمن فارسی زبان برای اورچارد
فکر میکنم اورچارد جزء سیستم هایی که میتونه جایگزین بهتری برای وارد پرس باشه فقط باید شناخته بشه و مثل وردپرس ازش حمایت بشه
admin  
#4 ارسال شده : 1392/09/28 01:25:13 ب.ظ
admin

شما در مستندات و راهنماها می توانید نحو استفاده ویچت ها را فرا بگیرید ، این بخش به مرور به فارسی برگردانده میشود.
thanks 1 کاربر از admin برای ارسال مفیدش تشکر کرده است.
amirchermahini در تاریخ 1392/09/29
amirchermahini  
#5 ارسال شده : 1392/09/29 09:52:52 ق.ظ
amirchermahini

مرد
ایران (جمهوری اسلامی)

ارسال شده توسط : admin رفتن به نقل قول
شما در مستندات و راهنماها می توانید نحو استفاده ویچت ها را فرا بگیرید ، این بخش به مرور به فارسی برگردانده میشود.

سلام و درود
ممنونم از راهنمایی شما
اما این انجمن ها و شاید 30 چهل تا انجمن دیگه رو پیدا کردم در مورد اورچارد اما همه به زبان انگلیسی هستند و من هم متاسفانه انگلیسی ضعیفی دارم
یه سوال :
من با استفاده از افزونه browser link در حالت inspect mode وقتی سایت رو در مرورگر لود میکنم و روی یه بلاک کلیک میکنم مستقیم میره به فایل
layout.homepage.cshtml که در پوشه Views و در زیر مجموعه پوشه تم هست قرار داره این فایل
حالا من در این فایل قسمتهای مختلفی رو میبینم مانند بلاک هایی که هدر و فوتر و همون هوم پیج هستند را تعریف کرده اما تفاوت چشمگیری نسبت به وردپرس داره بعنوان مثال من هدر رو چطور میتونم در این فایل پیدا کنم و تغییر بدم
مثلا جایی که nav تعریف شده به این شکل هست :
<nav class="row-fluid">
<div class="span9" id="MenuH">@if (Model.Navigation != null) {@Display(Model.Navigation)}</div>
<div class="span3" id="Search"><div id="SearchBar">@using (Html.BeginForm("index", "search", new { area = "Orchard.Search" }, FormMethod.Get, new { @class = "search-form" })){<fieldset><input type="text" value="" name="q" id="q"><button type="submit"></button></fieldset>}</div></div>
</nav>
</div>
و تاجایی که فهمیدم این nav در یه فایل دیگه تعریف شده و در اینجا به اون فایل لینک داده شده البته بهاین شکل هستند لینکها
{@Display(Model.Navigation)}
حالا چطور میونم این فایل model.navigation رو پیدا کنم چون داخل تمام پوشه ها رو سرچ زدم اما نیست چنین فایلهایی از این شکل .
البته ممکنه این یه قسمت از هی فایل باشه و بصورت مجزا فایلی با نام model با پسوند navigation وجود نداشته باشه . زیاد سرچ زدم در پنل solution Explorer اما هیچ فایلی با این شکل نبوده
چون اگر این فایل رو پیدا کنم فکر میکنم 80% مشکلم حل شده و دیگه روش لینک کردن فایلها رو میفهمم و در نهایت با پیدا کردن این فایل ها بصورت دلخواه میتونم تغییرات رو در اونها انجام بدهم
خیلی لطف بزرگی میکنید اگر در این قسمت منو راهنماییک نید
admin  
#6 ارسال شده : 1392/10/01 08:08:51 ب.ظ
admin

این موضوع بر میگرده به فریم ورکی که این برنامه استفاده میکند به نام MVC = Model View Controller ، شما فایلی را که عنوان نمودید قسمت View برنامه میباشد ، اطلاعاتی که در این قسمت نمایش داده میشود در فایل هایی که در فولدر Controller هسته برنامه است تهیه و در اینجا نمایش داده میشود ، شما نمیتوانید بدون دانش برنامه نویسی به زبان C# و آشنایی با MVC این فایل ها را تغییر دهید.
اما اگر میخواهید منو را تغییر دهید به راحتی میتوانید از JQuery و CSS برای این تغییرات استفاده نمایید. ساختار منو به صورت لیست است (ul - li) و در تگ <Nav> قرار دارد، در صورتی که با این ابزار ها آشنا هستید به راحتی میتوانید تم مورد نظر خودتون را تهیه کنید.
متاسفانه همه دوستانی که در این پروژه فعالیت دارند درگیر امتحانات هستند و ترجمه راهنما ها با تاخیر انجام میشود در آینده میتوانید از راهنمای فارسی استفاده کنید.
mehrstore  
#7 ارسال شده : 1393/03/21 12:14:59 ق.ظ
mehrstore

ایران (جمهوری اسلامی)
مکان: esfahan

این موضوع بر میگرده به فریم ورکی که این برنامه استفاده میکند به نام MVC = Model View Controller ، شما فایلی را که عنوان نمودید قسمت View برنامه میباشد ، اطلاعاتی که در این قسمت نمایش داده میشود در فایل هایی که در فولدر Controller هسته برنامه است تهیه و در اینجا نمایش داده میشود ، شما نمیتوانید بدون دانش برنامه نویسی به زبان C# و آشنایی با MVC این فایل ها را تغییر دهید.
اما اگر میخواهید منو را تغییر دهید به راحتی میتوانید از JQuery و CSS برای این تغییرات استفاده نمایید. ساختار منو به صورت لیست است (ul - li) و در تگ <Nav> قرار دارد، در صورتی که با این ابزار ها آشنا هستید به راحتی میتوانید تم مورد نظر خودتون را تهیه کنید.
متاسفانه همه دوستانی که در این پروژه فعالیت دارند درگیر امتحانات هستند و ترجمه راهنما ها با تاخیر انجام میشود در آینده میتوانید از راهنمای فارسی استفاده کنید.

سلام
دوست عزیز
من نام کاربری قبلیم را فراموش کردم
این همون amirchermahini هست که این تاپیک را شروع کرد
خبری از مقالات فارسی اورچارد نشد
منظورم اینه هنوز من وقتی سرچ میزنم در این انجمن چیز خاصی نیست یا اینکه من نمیتونم پیدا کنم
و یه سوال
اورچارد فارسی را در نتایج گوگل نشون میده اما برای دانلود نیست
ایا اصلا اورچارد فارسی هست یا خیر اگر هست کجا میشه دانلودش کرد
با تشکر و سپاس
admin  
#8 ارسال شده : 1393/04/16 01:48:25 ب.ظ
admin

ارسال شده توسط : mehrstore رفتن به نقل قول

سلام
دوست عزیز
من نام کاربری قبلیم را فراموش کردم
این همون amirchermahini هست که این تاپیک را شروع کرد
خبری از مقالات فارسی اورچارد نشد
منظورم اینه هنوز من وقتی سرچ میزنم در این انجمن چیز خاصی نیست یا اینکه من نمیتونم پیدا کنم
و یه سوال
اورچارد فارسی را در نتایج گوگل نشون میده اما برای دانلود نیست
ایا اصلا اورچارد فارسی هست یا خیر اگر هست کجا میشه دانلودش کرد
با تشکر و سپاس

در ویرایش 1.8 به بالای این پروژه قابلیت تقویم فارسی گنجانده شده ، در رابطه با فارسی سازی تم و ترجمه در آینده تم ها به مرور برای زبان فارسی بهینه سازی میشود و ترجمه ای که در سایت پروژه اصلی قرار دارد در حال بهبود میباشد.
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
رفتن به انجمن  
شما نمی توانید مطلب جدید در این انجمن ایجاد کنید
شما نمی توانید برای مطالب ارسالی پاسخ ارسال کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را حذف کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در مطلب ارسالی خود نظرسنجی ایجاد کنید
شما نمی توانید در این انجمن نظر دهید

ایجاد شده توسط YAF.NET 2.2.3 | YAF.NET © 2003-2018, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0/269 ثانیه ایجاد شد.